KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14598407

nr 1459 8407

Paul Engdahl

(1888-1976), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1940, stilleben. Olja på pannå, 41x30, yttermått inklusive ram: 45x34 cm

Paul Engdahl, svensk målare född i Kristinehamn 1888, död 1976.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 4 april 2022
kl 20:41:03

2/4 18:24:02 1      Vinnande bud

Paul Engdahl

Läs mer om Paul Engdahl